Купуючи шини, слід звертати увагу на безліч факторів. Автовласники мають сумніви – факт того, що шина ніколи не використовувалась, не робить її автоматично придатною для безпечного використання. Наскільки вірне дане твердження? Чи має значення дата виробництва шин?
Виробництво товару – процес складний. До складу сучасних шин входять: гума, сталь, різні види масел та природних матеріалів, пісок та тканини. Весь процес створення орієнтований на випуск надійної та якісної продукції.
Окрім інформації про виробництво та моделі, додатково можна дізнатись про:
Як розмір, так і індекс швидкості та вантажопідйомності визначають параметри даного продукту, та він має бути адаптованим до вимог автомобіля (визначених виробниками). З цієї ж причини слід дотримуватись затверджених розмірів шин, а саме індекс навантаження (значення максимального тиску на шину, вираженого у кілограмах) та швидкість (максимальна швидкість, для якої призначена шина). Питання у тому, наскільки важлива дата виробництва?
Інформація про дату випуску шин друкується у вигляді чотирьох цифр в овалі. Вони вказують тиждень та рік, коли шина залишила завод. Тут варто зазначити, що у шини є дата виробництва, а не термін придатності. З цієї причини може трапитись так, що купуючи шини в інтернет-магазині чи просто в стаціонарній торгівельній точці, клієнт отримує товар з роком виробництва, вказаним як попередній. Однак це не означає, що продавець пропонує стару шину. Це новий продукт, випущений у вказаний період виробництва даної моделі.
Найбільш важлива інформація полягає у тому, що термін служби шини визначається від 24 до 36 місяців без шкоди для її стану при правильному зберіганні. Старіння шини при зберіганні практично відсутнє та не має значення порівняно з шиною в процесі експлуатації.
Фізико-хімічні зміни відбуваються в основному в процесі експлуатації та обумовлені нагрівом при русі та навантаженнями, що виникають в результаті тиску, деформацій та інших факторів. Даний негативний вплив неможливий в процесі зберігання шин. Протягом 2 тижнів використання при нормальних умовах шини експлуатуються так, як якщо б вони зберігались більш ніж 2 роки при температурі 25 градусів С. Гума при правильних умовах зберігання старіє не за декілька, а за 9 – 10 років.
Таким чином, шини не старіють в залежності від часу зберігання. Так чому ж використовуються тиждень та рік виробництва? Номер DOT (Department of Transportation) – так називається цей символ – використовується виробниками шин тільки для ідентифікації виробничої партії. Дата виробництва є частиною даного коду, який навіть включає завод, розмір та визначення моделі шини.
Стосовно теми, пов’язаної з датою випуску шини, слід зазначити, що це не є гарантією. Згідно правил, гарантійний термін на дату шину починається з моменту покупки.
Покупка нових шин, безумовно, є інвестицією, яку необхідно запланувати у домашньому бюджеті. Саме тому провідні шинні компанії дають своїм клієнтам відчуття безпеки, надаючи гарантії з моменту покупки, а не виробництва.