Шановні співвітчизники, в ці важкі часи ми працюємо, щоб разом перемогти!

Чи важлива дата виробництва шини?

18/01/2022
Администратор Главный

Купуючи шини, слід звертати увагу на безліч факторів. Автовласники мають сумніви – факт того, що шина ніколи не використовувалась, не робить її автоматично придатною для безпечного використання. Наскільки вірне дане твердження? Чи має значення дата виробництва шин?

Виробництво товару – процес складний. До складу сучасних шин входять: гума, сталь, різні види масел та природних матеріалів, пісок та тканини. Весь процес створення орієнтований на випуск надійної та якісної продукції.

Що можна прочитати по шині?

Окрім інформації про виробництво та моделі, додатково можна дізнатись про:

  • Розмір виробу (ширину, відношення висоти до ширини та діаметр колеса);
  • Індекс швидкості;
  • Індекс навантаження;
  • Допустимий діапазон тиску;
  • Дату виробництва.

Як розмір, так і індекс швидкості та вантажопідйомності визначають параметри даного продукту, та він має бути адаптованим до вимог автомобіля (визначених виробниками). З цієї ж причини слід дотримуватись затверджених розмірів шин, а саме індекс навантаження (значення максимального тиску на шину, вираженого у кілограмах) та швидкість (максимальна швидкість, для якої призначена шина). Питання у тому, наскільки важлива дата виробництва?

Чи має значення дата виробництва шин?

Інформація про дату випуску шин друкується у вигляді чотирьох цифр в овалі. Вони вказують тиждень та рік, коли шина залишила завод. Тут варто зазначити, що у шини є дата виробництва, а не термін придатності. З цієї причини може трапитись так, що купуючи шини в інтернет-магазині чи просто в стаціонарній торгівельній точці, клієнт отримує товар з роком виробництва, вказаним як попередній. Однак це не означає, що продавець пропонує стару шину. Це новий продукт, випущений у вказаний період виробництва даної моделі.

Найбільш важлива інформація полягає у тому, що термін служби шини визначається від 24 до 36 місяців без шкоди для її стану при правильному зберіганні. Старіння шини при зберіганні практично відсутнє та не має значення порівняно з шиною в процесі експлуатації.

Фізико-хімічні зміни відбуваються в основному в процесі експлуатації та обумовлені нагрівом при русі та навантаженнями, що виникають в результаті тиску, деформацій та інших факторів. Даний негативний вплив неможливий в процесі зберігання шин. Протягом 2 тижнів використання при нормальних умовах шини експлуатуються так, як якщо б вони зберігались більш ніж 2 роки при температурі 25 градусів С. Гума при правильних умовах зберігання старіє не за декілька, а за 9 – 10 років.

Таким чином, шини не старіють в залежності від часу зберігання. Так чому ж використовуються тиждень та рік виробництва? Номер DOT (Department of Transportation) – так називається цей символ – використовується виробниками шин тільки для ідентифікації виробничої партії. Дата виробництва є частиною даного коду, який навіть включає завод, розмір та визначення моделі шини.

Гарантійний термін на шину

Стосовно теми, пов’язаної з датою випуску шини, слід зазначити, що це не є гарантією. Згідно правил, гарантійний термін на дату шину починається з моменту покупки.

Покупка нових шин, безумовно, є інвестицією, яку необхідно запланувати у домашньому бюджеті. Саме тому провідні шинні компанії дають своїм клієнтам відчуття безпеки, надаючи гарантії з моменту покупки, а не виробництва.