Шановні співвітчизники, в ці важкі часи ми працюємо, щоб разом перемогти!

Чи потрібно чекати першого снігу або перевзутися заздалегідь?

15/12/2021
Администратор Главный

Зволікання з заміною шин на зимові може призвести до виникнення аварійної ситуації на засніженій дорозі. При цьому багато автовласників надають перевагу чекати появлення першого снігу, щоб приступити до демонтажу літньої гуми та установці зимового варіанту. Це у корені невірне рішення, яке загрожує негативними наслідками або, в крайньому випадку екстремальній заміні шин.

Коли слід переходити на зимові шини?

Рік за роком погода, особливо взимку, стає все більш непередбачуваною. Щоб уникнути небезпечних дорожніх ситуацій, просто запам’ятайте це просте правило: « Коли температура зовнішнього повітря опускається нижче за 7°С, пора змінювати шини на зимові!».

Автомобіль рекомендовано оснащувати зимовими шинами ще до того, як на градуснику з’явиться згадані значення. Настання листопаду у нашій країні, як правило, пов’язане з появою холодного повітря та заморозків на дорозі. Пам’ятайте, що при температурі, нижчій за 7°С, літня гума не забезпечить оптимальних характеристик, які гарантують якість пересування.

Варто обирати шини, сертифіковані до використання в зимових умовах, оскільки вони вироблені з гумових сумішей, що зберігають гнучкість при низьких температурах. Перевірені характеристики зимових шин забезпечуються близько розташованими ламелями в протекторі.

Переваги їзди на зимовій гумі

В холодну пору року зимові шини забезпечують більше зчеплення з дорогою. Це пов’язане з ретельно дібраними гумовими сумішами, що здатні зберігати гнучкість при температурі нижчій за 7°С, та правильно профільованим глибоким протектором. На додаток до кращого зчеплення, зимові шини забезпечують належну маневреність та зчеплення на мокрій, засніженій та зледенілій дорозі.

Найважливіша інформація про керування в зимових умовах:

  • Вироби мають бокове маркування M+S та/або 3PMSF;
  • Їздити на зимовій резині цілий рік – не найкраща ідея;
  • При переході з літніх шин на зимові обов’язково раз на місяць перевіряйте тиск у всіх чотирьох шинах. В прохолодні дні тиск в шинах падає (низький тиск), а в теплі дні підвищуються (високий тиск);
  • Строки заміни шин також багато в чому залежать від нашого способу життя. Якщо ми часто їздимо вночі або їдемо до роботи на світанку, краще поміняти шини раніше. Згаданий вище утішній заморозок може виявитись неприємним сюрпризом для водіїв на літній гумі;
  • У теплі дні склад швидше зношується (оскільки він набагато м’якший), а зчеплення з дорогою не таке хороше, як у випадку з літною гумою;
  • Той факт, що зимові шини швидше зношуються в теплі дні, не означає, однак, що проїхавши декілька десятків кілометрів, наші шини повністю руйнуються. Якщо ж ми пересуваємось в основному по місту та на доволі короткі відстані, то навіть більш рання заміна шин не повинна вплинути на їх стані. А при першому снігопаді та довгих чергах перед майстернями мі не будемо морочитися з необхідною процедурою.

Якщо денні температури складають 12 – 14 градусів тепла, говорити про повернення теплої осені складно. Вечорами термометри показують 1 – 2 градуси, а місцями навіть 0 градусів. Тому не варто ризикувати та їздити на літній гумі, тим більш, що прогнози передбачають опади восени.

Зимові шини, призначені для експлуатації в холодних умовах, необхідно замінити на літні, як тільки температура підвищується вище 7°С. Зазвичай зимову гуму замінюють наприкінці березня або при переході з зимового часу на літній. За думкою спеціалістів, це необхідно зробити, тому що зимові шини не забезпечують оптимальної роботи на гарячому асфальті, а їх м’яка гума швидко зношується.