Вибір шин здається дитячою грою. Проте, коли наступає момент покупки, виникає багато запитань. Сьогодні на ринку представлені моделі різних виробників. Вони відрізняються практично всім: розміром, протектором, рівнем об’єму та швидкісними показниками. При цьому автовласники часто вагаються між придбанням арктичних шин або виробів європейського типу.
Попередньо слід акцентувати увагу на обов’язковій заміні літньої гуми на зимові шини.
Чим вони відрізняються:
Для зимових шин характерна наявність багатьох канавок та ламелей, які відповідають за відведення води. Це підвищує зчеплення з дорожнім покриттям.
Якщо ми вирішили придбати зимові шини, перше, що необхідно зробити, це перевірити розмір шин для вашого автомобіля. Примірювань в інтернеті є багато, в основному на сайтах шино монтажних магазинів. Уточнити, які шини рекомендує виробник автомобіля, краще за все у спеціаліста. Окрім того, на шинах вказана вантажопідйомність та індекс швидкості. Вантажопідйомність – це припустиме навантаження на одну шину при максимально допустимій швидкості. Індекс швидкості, в свою чергу, визначає максимально безпечну швидкість, яку може розвинути шина.
При виборі шини також треба звернути увагу на малюнок протектора.
Шини за даним параметром розподіляються на три основні групи.
Орієнтувати вибір слід за критеріями погодних умов у регіоні використання авто.
Традиційні вироби європейських виробників існують в двох видах:
Європейські шини відрізняються мало вираженим малюнком, а боковина доволі округла.
Стосовно арктичних шин, вони відомі дуже хорошими характеристиками на сніжній та зледенілій трасі. Продукт, окрім відмінного зчеплення, також пропонує довговічність вищу за середню. Товар призначений майже для усіх легкових автомобілів для пересування по погано розчищеним дорогам. Особливу надійність вироби демонструють в районах з екстремальними погодними умовами, наприклад, у скандинавських країнах.
Вибір зимової гуми – це перш за все рішення, яке залежить від середньостатистичних температурних показників в регіоні, використання авто в умовах бездоріжжя, регулярності поїздок та індивідуальних особливостей керування.