Шановні співвітчизники, в ці важкі часи ми працюємо, щоб разом перемогти!

Арктичні шини або європейського типу?

16/12/2021
Администратор Главный
AB: For those who love sound quality we have awesome Pioneer speakers!

Вибір шин здається дитячою грою. Проте, коли наступає момент покупки, виникає багато запитань. Сьогодні на ринку представлені моделі різних виробників. Вони відрізняються практично всім: розміром, протектором, рівнем об’єму та швидкісними показниками. При цьому автовласники часто вагаються між придбанням арктичних шин або виробів європейського типу.

Необхідність встановлення зимового варіанту

Попередньо слід акцентувати увагу на обов’язковій заміні літньої гуми на зимові шини.

Чим вони відрізняються:

  • Окрім видимих на перший погляд різних малюнків протектору, зимова шина виготовляється з іншого типу компаунду;
  • Склад, що використовується в літних шинах, твердіє при мінусових температурах, в результаті чого втрачається еластичність, гума стає пластичною;
  • У випадку з зимовими шинами також важлива глибина протектору. У той час як в літніх шинах значення не повинно бути менш ніж 1.6 мм, у зимових шинах воно має бути не меншим ніж 4 мм.

Для зимових шин характерна наявність багатьох канавок та ламелей, які відповідають за відведення води. Це підвищує зчеплення з дорожнім покриттям.

Як обрати зимові шини

Якщо ми вирішили придбати зимові шини, перше, що необхідно зробити, це перевірити розмір шин для вашого автомобіля. Примірювань в інтернеті є багато, в основному на сайтах шино монтажних магазинів. Уточнити, які шини рекомендує виробник автомобіля, краще за все у спеціаліста. Окрім того, на шинах вказана вантажопідйомність та індекс швидкості. Вантажопідйомність – це припустиме навантаження на одну шину при максимально допустимій швидкості. Індекс швидкості, в свою чергу, визначає максимально безпечну швидкість, яку може розвинути шина.

При виборі шини також треба звернути увагу на малюнок протектора.

Шини за даним параметром розподіляються на три основні групи.

  • До першої групи відносяться шини з симетричним протектором. Розташування блоків протектору однакове з обох сторін зовнішньої частини шини. Відрізняється підвищеною зносостійкістю та більш слабкими тяговими параметрами;
  • Ще одна група – шини з направленим протектором, який нагадує букву V. Шини цього типу відрізняються відводом води та сльоти;
  • Асиметричні шини з різним малюнком протектору як на зовнішній, так і на внутрішній стороні забезпечують найкраще зчеплення на поворотах та добре відводять воду.

Орієнтувати вибір слід за критеріями погодних умов у регіоні використання авто.

Відмінності європейських та арктичних шин

Традиційні вироби європейських виробників існують в двох видах:

  • Шипована продукція. Основна задача кегель – подрібнювати лід та сніг. Шипи бувають двох типів: круглі та квадратні. Шипована гума ідеально підходить для засніжених поверхонь та їзди в ожеледицю;
  • Фрикційні шини ідеально підходять для сніжної теплої зими, їзди по сльоті та багну. Їх основна функція полягає в забезпеченні найкращого зчеплення у дощ або снігопад.

Європейські шини відрізняються мало вираженим малюнком, а боковина доволі округла.

Стосовно арктичних шин, вони відомі дуже хорошими характеристиками на сніжній та зледенілій трасі. Продукт, окрім відмінного зчеплення, також пропонує довговічність вищу за середню. Товар призначений майже для усіх легкових автомобілів для пересування по погано розчищеним дорогам. Особливу надійність вироби демонструють в районах з екстремальними погодними умовами, наприклад, у скандинавських країнах.

Вибір зимової гуми – це перш за все рішення, яке залежить від середньостатистичних температурних показників в регіоні, використання авто в умовах бездоріжжя, регулярності поїздок та індивідуальних особливостей керування.